Mersin Gurme - LOGO

Sonbahar'a Hazırlık

TÜM LİSTEYİ GÖR

Kadın - Sonbahar Yaprakları

Sıcak yaz günlerinin güneş ışınlarıyla hırpalanan cildinizi artık sonbahara hazırlamalısınız.

Bir çok uzman her cildin kendine özel bir yapısı ve ihtiyaçları olduğunu vurguluyor. Peeling ürünleri ve su bazlı hafif nemlendiricilerle cildinizi sonbahara hazırlayabilirsiniz. Güneşin sıcağından ve ışığından etkilenen cildinize, evde uygulanan bir peeling uygulayabilirsiniz. Daha sonra güneş koruma faktörlü bir nemlendirici kullanarak cilt bakımınızı tamamlayın.

Özellikle mevsim geçişlerinde nemlendirici tercihi konusunda sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Yazdan kalma nemlendiricinizi bitirene kadar kullanın. Ancak diğer kısımlara göre daha yağlı olan T-bölgenize fazla yüklenmeyin. Yağsız ve koruma faktörlü bir nemlendiriciyi tercih edebilirsiniz.

Ancak mutlaka kendinizi ve cildinizi birr dermatoloji uzmanının ellerine teslim edin. Bu sayede hem lekeler ve kırışıklıklardan kurtulacaksınız hem de olası riskli hastalıkların erken teşhisi kolaylaşacak. Yaz aylarında yıpranan ve kuruyan cildin, sonbaharda mevsim değişikliğiyle birlikte adaptasyon sorunu yaşadığını ve özel bakımlara ihtiyacı olduğunu unutmayın. Bu aşamada, nemlendirici seçimini doğru yapmak çok önemlidir.

Nemlendirici kategorileri çok geniştir. Örneğin Vazelin bazlı, üre bazlı ve seramid bileşenli nemlendiricilerin hangi hasta için uygun olduğu konusunda deri hastalıkları uzmanlarına danışmanızı öneriyoruz. Cildi için uygun nemlendirici tipini öğrenen hastalar daha sonra sunulan ürünler arasında tercih yapma özgürlüğüne sahip.

Sonbahar, aslında sizler için gerek güneşin oluşturduğu hasarlar gerekse başka sebeplerle ortaya çıkan birçok hastalığın tedavisi için de en uygun dönem olarak kabul ediliyor. Hekimler güneşin zararlı etkilerine maruz kalınan yaz aylarından sonra herkesin dermatoloji muayenesine gitmesini öneriyor

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın

Yorum yapabilmek için üye olun yada giriş yapın

Bunlara'da Bakmak İsteyebilirsiniz

TÜM LİSTEYİ GÖR

UYARI!!!

mersinguzellikmerkezleri.com sitesinde yayınlanan konular kesinlikle tedavi amaçlı değil, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza danışmadan kesinlikle sitemizde yayınlanan bilgileri sağlık amaçlı kullanmayınız. Oluşabilecek sağlık sorunlarından kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.

İletişime geçmek için lütfen info@mersinguzellikmerkezleri.com mail adresini kullanınız.

GİRİŞ YAPIN

Kampanyalar

Güzellik Sırları

Uzmanlar Cevaplıyor

Soru : Uykusuzluk nelerden kaynaklanır? ...
Cevap : Yeterli süre ve kalitede...
Soru : Cilt tipimi nasıl belirleyebilirim?...
Cevap : Cilt tipimizi bilmek kendimize...

Soru sormak için üye olun yada giriş yapın
Hepsini Göster

Ayın Merkezi

Yukari Cik