Mersin Gurme - LOGO

Sağlıklı Beslenerek Kanser Riskini Azaltın.

TÜM LİSTEYİ GÖR

Yeni araştırmalar gösteriyor ki hareketsizlik ve kötü beslenme ile kanserin oldukça etkili bir ilişkisi var.  Sağlıklı bir yaşam tarzını benimseyen ve fiziksel aktivite yürüten kişilerde kanser vakaları daha nadir ortaya çıkıyor. Çok küçük değişiklikler yaparak siz de sağlıklı beslenebilirsiniz.

Yeme alışkanlıklarınızı değiştirin

İşe hayvansal yağ alımını azaltarak başlayın. Meyve, sebze, fındık, fasulye ve tahıl tüketerek sağlıklı beslenebilirsiniz.

Meyve sebze tüketin

Kanser riskini azaltmak için diyetinize her gün mutlaka meyve ve sebze ekleyin. Salatanıza ıspanak gibi bazı koyu, yapraklı yeşillikler karıştırın.

Alkolü azaltın.

Alkol tüketimi ağız, yemek borusu, yutak, gırtlak, karaciğer ve meme kanserleri riski ile bağlantılıdır. Eğer alkol kullanıyorsanız günde en fazla bir kadehle sınırlayın.

Daha az kırmızı et yiyin.

Çok fazla kırmızı et yemek, kanser riskini artırabilir. Jambon, pastırma, salam, sosis ve sucuk gibi işlenmiş etlerden uzak durun. Et yediğinizde, yağsızını seçin ve onu da küçük porsiyonlar olarak tüketin.
 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın

Yorum yapabilmek için üye olun yada giriş yapın

Bunlara'da Bakmak İsteyebilirsiniz

TÜM LİSTEYİ GÖR

UYARI!!!

mersinguzellikmerkezleri.com sitesinde yayınlanan konular kesinlikle tedavi amaçlı değil, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza danışmadan kesinlikle sitemizde yayınlanan bilgileri sağlık amaçlı kullanmayınız. Oluşabilecek sağlık sorunlarından kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.

İletişime geçmek için lütfen info@mersinguzellikmerkezleri.com mail adresini kullanınız.

GİRİŞ YAPIN

Kampanyalar

Güzellik Sırları

Uzmanlar Cevaplıyor

Soru : Uykusuzluk nelerden kaynaklanır? ...
Cevap : Yeterli süre ve kalitede...
Soru : Cilt tipimi nasıl belirleyebilirim?...
Cevap : Cilt tipimizi bilmek kendimize...

Soru sormak için üye olun yada giriş yapın
Hepsini Göster

Ayın Merkezi

Yukari Cik