Mersin Gurme - LOGO

Saç Dökülmesine Karşı Ne Yapabilirim?

TÜM LİSTEYİ GÖR

Daha fazla saç teli kabetmek istemiyor musunuz? Size biraz yardım edelim...

Stres, neden saç dökülmesinde en önemli unsur?

Eğer, günde 50 İLA 100 tel kadar saçınız dökülüyorsa panik yapmayın. Normal bir dökülme oranıdır. Bu oranda dökülen saçlar tekrar büyüyebiliyor. Stres yaparsanız, 50 tel ile sınırlı kalmayacaktır. Yaşınız ilerledikçe de bu oranın daha da artması son derece normal bir olay.

Saç dökülmesine neden olan dış etmenler nelerdir?

Stres : Dönemsel olarak zaman zaman saçınız daha fazla dökülebilir. Bu gibi dönemlerde uzmanlar sizden durumu normal olarak karşılamanızı beklerler.

Demir-Vitamin Eksikliği : Eğer saçınızın çok fazla döküldüğünü düşünüyorsanız bir doktora başvurmalısınız.

İlaç Kullanımı : Başka bir sorun için kullandığınız ilaçların saçınızı dökebileceğini unutmamanız gerekir. Bu sorunun önüne geçmek için, kullandığınız ileçların prospektüsünü mutlaka okuyun.

Peki saçımızın dökülmesini engellemek için neler yapabiliriz?

Bakım : Uzmana danışmak kaydıyla, eczanelerde satılan bakım losyonları vb. ilaçlar kullanabilirsiniz. Bu tip ilaçlar vitamin deposu olduğundan, saçınızın canlılığına ve saç kökünün daha sağlıklı olmasına büyük etki sağlayacaktır.

Spor ve Sğlıklı Beslenme : Her alanda olduğu gibi, saç sağlığında da spor ve sağlıklı beslenme büyük öneme sahiptir. Bu konuda doktor ve uzman tavsiyesi almanız sizin yararınıza olacaktır.

Saçınıza Jest Yapın : Saçınız, hergün düzenli olarak güneş, toz vb. sebepler ile saldırıya uğrarlar. Özellikle yazın saçınızı sık sık sıcak su ile yıkamalı, belirli şampuanlar kullanmalısınız. Her şampuan bir değildir. Yanlış seçim, sizin saçınızı daha fazla döker. Saçınıza uygun şampuanı öğrenmek için bir uzmana danışmalısınız.

En başta belirttiğimiz stres saç dökülmesindeki en önemli etmendir. Sakın panik yapmayın...

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın

Yorum yapabilmek için üye olun yada giriş yapın

Bunlara'da Bakmak İsteyebilirsiniz

TÜM LİSTEYİ GÖR

UYARI!!!

mersinguzellikmerkezleri.com sitesinde yayınlanan konular kesinlikle tedavi amaçlı değil, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza danışmadan kesinlikle sitemizde yayınlanan bilgileri sağlık amaçlı kullanmayınız. Oluşabilecek sağlık sorunlarından kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.

İletişime geçmek için lütfen info@mersinguzellikmerkezleri.com mail adresini kullanınız.

GİRİŞ YAPIN

Kampanyalar

Güzellik Sırları

Uzmanlar Cevaplıyor

Soru : Uykusuzluk nelerden kaynaklanır? ...
Cevap : Yeterli süre ve kalitede...
Soru : Cilt tipimi nasıl belirleyebilirim?...
Cevap : Cilt tipimizi bilmek kendimize...

Soru sormak için üye olun yada giriş yapın
Hepsini Göster

Ayın Merkezi

Yukari Cik