Mersin Gurme - LOGO

Organik Ürünlerde Sertifikanın Önemi

TÜM LİSTEYİ GÖR

GDO’lu, Katkı maddeli, hormonlu derken hayatımıza giren hiçbir ürüne güvenemez olduk. Oysa ki yaşı otuzun üstünde olanlar biliyor ki tavuk dediğimiz şeyin bir tadı vardı, rengi de beyaz değil hafif kahverengiydi. Domates mis gibi kokardı, bal bile arı tarafından üretilirdi, laboratuarda glikozdan yapılmazdı.

Her şey bu kadar değişime uğrayıp bozulurken hayatımıza yeni yeni giren bir kavram da var; Organik Ürün…

Peki Organik ürün nedir?

Üretimde kimyasal madde kullanılmadan, üretimden tüketime kadar tüm aşamaları kontrollü ve sertifikalı üretim biçimidir.

Sertifikalı ürün olduğunu nasıl anlayabiliriz?
Sertifikalı olan tüm ürünlerde bu logonun olması gerekir. Bu logoyu firmaların alabilmesi için sertifikasyon firmalarının yapmış olduğu analizler sonucu verdiği sertifika ile onay alır.
Doğal ürün, köy ürünü, GDO ‘suz ürün,  hormonsuz ürün ve saf ürün organik ürün demek değildir. Organik ürün sadece logosu olan ürünlerdir.


ORGANİK ARI ÜRÜNLERİ
Arı ürünleri deyince akla sadece bal gelir. Balın yanında aynı zamanda propolis, polen ve arı sütü vardır. Bunların tümünün karışımları da olabilir.
Propolis, işçi arıların çiçeklerden topladığı propolis maddesini tükürük bezinde topladıktan sonra bal yapacakları peteklerin etrafını propolis maddesi ile çevreliyor. Bu şekilde peteğin için kraliçe arı ile bal yapan arıların içine bakteri, virüs ve mantar girişini engelliyor. Peteğin hastalık durumunu engellemiş ve içindeki arıları da korumuş oluyor. Aynı şekilde insanlarda propolisin kullanılması halinde vücudu, bakteri, virüs ve mantarın girmesini engelliyor. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Antioksidan özelliğe sahiptir.
Arı sütü ile beslenen kraliçe arı 6 yıl yaşamaktadır. Arıların normal yaşam süresi 40 gün olmasına rağmen kraliçe arının yaşam süresinin artma nedeni arı sütünden kaynaklıdır. Yaşlanma karşıtı olan arı sütü yine vücutta saçları cildi iç organları yenileme özelliği bulunmaktadır. Güçlü bir antioksidan özelliği bulunmaktadır.
Bal çeşitleri lavanta balı, karaciğer yetmezliği, karaciğer yağlanmasında kullanılmaktadır. Karaciğeri yenilemesinin yanında vücutta güçlü bir antioksidan etkisi vardır.
Bunun yanı sıra keçiboynuzu balı, astım alerjisi olan kişilerde ve anemilikte kullanılmaktadır. Aynı zamanda kalsiyum olarak çok zengin olan keçiboynuzu, cinsel güzü arttırıcı özelliği de bulunmaktadır.
Mersinde organik ürünleri bulabileceğiniz bir adres mevcut. Çamlıbel’de hizmet veren Sara organik ürünlerde sadece arı sütü değil bir çok organik ürünü de incelme fırsatı bulabilirsiniz.

Sara organik ürünlerde neler bulunur ?
• Organik arı ürünlerinden, propolis, arı sütü, polen, lavanta balı, kestane balı, keçiboynuzu balı, çiçek balı çeşitleri yanı sıra bunların karışımları da bulunmaktadır.
• Organik Reçel çeşitleri , bunlar şeker ilavesiz elma suyu ile tatlandırılmıştır. Karadut reçeli, akasya reçeli, portakal reçeli, böğürtlen reçeli, ahududu reçeli, çıtır kabak reçeli. Vişne reçeli, çilek reçeli, erik marmelatı, ayva reçeli, gül reçeli ve incir reçeli bulunmaktadır.
• Organik ageve şurubu, agave adlı kaktüs bitkisinden elde edilen şeker şurubu şeker kullanımın 4/1 oranında düşürmektedir. Pasta ve tatlı yapımında sıcaklık artışında zarar görmeyen agave şurubu şeker hastalarında şeker oranının düşürmede çok yardımcı olmaktadır.
• Organik Pekmez çeşitleri, Harmut- keçiboynuzu pekmezi, dut pekmezi, üzüm pekmezi hem kansızlık da hem de vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmek için çok faydalıdır.
• Organik zeytin ve zeytinyağı, zeytin ezmesi, nar ekşisi, elma sirkesi
• Himalaya tuzu , tansiyon, kalp ve şeker hastaların güvenle kullanacağı tuzdur. İçerisinde 84 minerali olan bir tuzdur. Tansiyon ve kalp hastaları 0 tuz kullandıklarında bu 84 minerallerden mahrum kalır . Bu mineraller vücudun elektrolit dengesini sağlar. Önemli olan tuzun zararlı maddelerinden ayırıp, faydalı maddelerini kullanmaktır. 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın

Yorum yapabilmek için üye olun yada giriş yapın

Bunlara'da Bakmak İsteyebilirsiniz

TÜM LİSTEYİ GÖR

UYARI!!!

mersinguzellikmerkezleri.com sitesinde yayınlanan konular kesinlikle tedavi amaçlı değil, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza danışmadan kesinlikle sitemizde yayınlanan bilgileri sağlık amaçlı kullanmayınız. Oluşabilecek sağlık sorunlarından kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.

İletişime geçmek için lütfen info@mersinguzellikmerkezleri.com mail adresini kullanınız.

GİRİŞ YAPIN

Kampanyalar

Güzellik Sırları

Uzmanlar Cevaplıyor

Soru : Uykusuzluk nelerden kaynaklanır? ...
Cevap : Yeterli süre ve kalitede...
Soru : Cilt tipimi nasıl belirleyebilirim?...
Cevap : Cilt tipimizi bilmek kendimize...

Soru sormak için üye olun yada giriş yapın
Hepsini Göster

Ayın Merkezi

Yukari Cik