Mersin Gurme - LOGO

Dövme Yaptırırken Dikkat Edin

TÜM LİSTEYİ GÖR

Günümüzde  vücut sanatı ve piercing kendini ifade anlamında çok popülerdir. Özellikle dövmeler kişinin kendisini, düşünüşünü ifade etme yolu olarak öne çıkmaktadır. Kalıcı olduğundan,iyi düşünülerek karar verilmelidir. İşlemin, iğne ve mürekkep içerdiği unutulmamalıdır.

Dövme işlemi farklı seviyelerde cilt içine şırınga vasıtasıyla boya verilmesiyle gerçekleşir. Doğru ve steril bir ortamda yapıldığında, komplikasyonlar nadirdir ve ancak yine de kanama veya ağrı olabilir.

Potansiyel komplikasyonları daima göz önünde bulundurmak gerekir. En büyük risklerden biri dövme yerinde bakteriyel bir enfeksiyondur. Belirtileri kızarıklık, ateş ve bir irin olabilir. Bazı kişilerde kullanılan boyadan kaynaklı ciddi bir alerjik reaksiyon olabilir, bu yüzden dövma yapılan yerden kullanılan boyaların türünü öğrenmek çok önemlidir

Günümüzde belki de en önemli ve karşılaşılan risk bulaşıcı hastalıklardır. Bir sanatçı kirli ekipman kullanıyorsa, hepatit B, hepatit C, tüberküloz, tetanoz ya da HIV gibi hastalıklar bulaşabilir. Güvenli olması için, dövme işleminden önce salondaki size kullanılacak tüm ekipmanın bir otoklav veya ısı sterilizasyon makinesinden geçirildiğinden emin olun. İğneler ve tüpler her dövme işinden önce steril ambalajından çıkarılmalıdır. Dövme işlemini beklerken lütfen hazırlıkları takip edin.

Dövme kendinizi ifade etmede çok etkili ve zevkli bir yöntemdir ama unutmayın ki geri dönüşü çok zor ve acılı olacaktır. Bu nedenle öncelikle dövme yaptırmaya karar vermeden önce ileriyi düşünün. Sağlıklı ve güvenilir bir salon ve sanatçı seçin. Tüm aşamalarda azami dikkat gösterilmesi iin siz de dikkatli olun. Ve işlem sonrası gereken tün sağlık işlemlerinizi yapın.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın

Yorum yapabilmek için üye olun yada giriş yapın

Bunlara'da Bakmak İsteyebilirsiniz

TÜM LİSTEYİ GÖR

UYARI!!!

mersinguzellikmerkezleri.com sitesinde yayınlanan konular kesinlikle tedavi amaçlı değil, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza danışmadan kesinlikle sitemizde yayınlanan bilgileri sağlık amaçlı kullanmayınız. Oluşabilecek sağlık sorunlarından kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.

İletişime geçmek için lütfen info@mersinguzellikmerkezleri.com mail adresini kullanınız.

GİRİŞ YAPIN

Kampanyalar

Güzellik Sırları

Uzmanlar Cevaplıyor

Soru : Uykusuzluk nelerden kaynaklanır? ...
Cevap : Yeterli süre ve kalitede...
Soru : Cilt tipimi nasıl belirleyebilirim?...
Cevap : Cilt tipimizi bilmek kendimize...

Soru sormak için üye olun yada giriş yapın
Hepsini Göster

Ayın Merkezi

Yukari Cik