Mersin Gurme - LOGO

Sağlıklı Bir Cilt İçin 5 İpucu

TÜM LİSTEYİ GÖR

Sağlıklı Bir Cilt İçin 5 İpucu

Cildimize davranış şeklimiz onun nasıl görüneceğinden tutun da ne kadar yaşlanacağına kadar tüm yaşamını etkiler. Cildimize göstereceğimiz özen, iyi cilt bakımı, güneşten korunma ve nazik temizlik dahil atacağımız her adım gelecek yıllar için cildimizin sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar.

Ancak yaşam şartları ve zaman sıkıntısı yoğun bir cilt bakımına imkan vermeyebilir.

Yoğun cilt bakımı için zamanınız yoksa siz de temel bakımlarla kendinizi şımartın. İyi cilt bakımı ve sağlıklı yaşam tarzı seçimleri, doğal yaşlanma sürecini geciktirmek ve çeşitli cilt problemleri önlemeye yardımcı olabilir.

Bu 5 temel Kural size yardımcı Olabilir:

1. Güneşten Korunun

Cildinizin bakımı ve sağlığı için en önemli konulardan biri güneşten korunmaktır. Güneşe maruz kalmak erken kırışıklık, yaşlılık lekeleri ve diğer cilt sorunlarına neden olabilir. Tüm bunların yanı sıra cilt kanseri riskini de artırır.

Güneşten Nasıl Korunacağız?

Öncelikle etkili bir güneş kremi kullanın. En az 15 SPF ile geniş spektrumlu bir güneş kremi olsun bu ürün. Dışarıda olduğunuzda, terlediğinizde ya da yüzme gibi sporlarla kremin etkisini azalttığınızda güneş kremini her iki saatte bir yeniden uygulamanız gerekir

Gölgede kalın. Güneş ışınları güçlü olduğunda, ki bu saatler genelde 10:00 ve 16:00 arasıdır, güneşten kaçının.

Koruyucu giysi giyin. Uzun kollu gömlek, uzun pantolon ve geniş kenarlı şapkalar ile cildinizi örtün.

2. Sigara Cildinizin Düşmanıdır

Sigara cildinizin olduğundan yaşlı görünmesine neden olur ve kırışıklıkları arttırı. Sigara içmek kan akışını azaltır, küçük kan damarlarını daraltır. Sigaranın içindeki maddeler vücuttaki oksijen ve cilt sağlığı için önemli olan besinleri tüketir. Sigara içmek aynı zamanda cildinize gücünü ve elastikiyetini veren liflere yani kollajen ve elastine de zarar verir.

Ayrıca sigara içerken dudağın büzüşmesi gibi tekrarlayan hareketler mimik kırışıklıklarını da artmasına neden olur.
Eğer sigara içiyorsanız, cildinizi korumak için en iyi yolu bırakmaktır. Sigarayı bırakmak istiyorsanız size yardımcı tedaviler için doktorunuza danışın.

3. Cildinizi Nazikçe Şımartın

Cildinizi her gün temizlemekle çok iyi bir şey yaptığınızı düşünüyor olabilirisiniz. Oysa ki yanlış ve sert temizleme teknikleri cilde yarar yerine kalıcı zararlar verebilir.

Banyo zamanınızı sınırlayın. Sıcak su ve uzun banyo cildindeki yağı azaltır. Oysa ki cildinizin bu yağa ihtiyacı vardır. Kaynar sudan kaçının, ılık su kullanın.

Güçlü sabunlardan kaçının. Güçlü sabun ve şampuan yerine, hafif temizleyiciler seçin.

Erkekler için nemli bir nokta da tıraş zamanıdır. Tıraş sırasında dikkatli olmalısınız. Cildinizi korumak ve yağlamak için, tıraş öncesi krem, losyon veya jel gereklidir. Temiz, keskin jilet kullanın. En önemli noktalardan biri de kılın çıkış yönünün tersine değil de büyüme yönüne doğru uygulama yapmanızdır.

Kuru cildi nemlendirin. Cildiniz kuru ise, cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmalısını. Günlük kullanım için SPF içeren bir nemlendirici düşünün.

4. Sağlıklı Beslenin

Sağlıklı bir diyet iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Meyve, sebze, tam tahıl ve yağsız protein yiyin.

5. Stresi Yönetin

Kontrolsüz stres akne ve diğer cilt sorunları konusunda tetikleme yapabilir. Sağlıklı bir cilt teşvik etmek için stresi yönetmelisiniz. Örneğin zamanınızı iyi yönetmeli ve değerlendirmeli, yapılacaklar listesini önem sırasına göre ayarlamalısınız. Yapacağınız bu bir iki çalışma bile sonuçlarıyla sizi şaşırtabilir.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın

Yorum yapabilmek için üye olun yada giriş yapın

Bunlara'da Bakmak İsteyebilirsiniz

TÜM LİSTEYİ GÖR

UYARI!!!

mersinguzellikmerkezleri.com sitesinde yayınlanan konular kesinlikle tedavi amaçlı değil, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza danışmadan kesinlikle sitemizde yayınlanan bilgileri sağlık amaçlı kullanmayınız. Oluşabilecek sağlık sorunlarından kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.

İletişime geçmek için lütfen info@mersinguzellikmerkezleri.com mail adresini kullanınız.

GİRİŞ YAPIN

Kampanyalar

Güzellik Sırları

Uzmanlar Cevaplıyor

Soru : Uykusuzluk nelerden kaynaklanır? ...
Cevap : Yeterli süre ve kalitede...
Soru : Cilt tipimi nasıl belirleyebilirim?...
Cevap : Cilt tipimizi bilmek kendimize...

Soru sormak için üye olun yada giriş yapın
Hepsini Göster

Ayın Merkezi

Yukari Cik