Mersin Gurme - LOGO

Eyeliner Çekmek Hiç De Zor Değil

TÜM LİSTEYİ GÖR

Eyeliner gözünüzün sihridir.  Doğru uygulandığında tam istediğiniz etkiyi yaratabilir. Ancak ne yazık ki bir çok kadın uygulamada ciddi sıkıntı yaşıyor. Örneğin iki gözü aynı çekememek, gözün şekline uymayan bir çizgi çekmek ya da uymayan bir renk uygulamak gibi... 
 
 
 
 
 
Şimdi size EYELİNER Dosyasını açıyoruz. Ve Eyeliner ile ilgili tüm soru işaretlerini ortadan kaldırıyoruz.
 
Öncelikle Eyeliner nedir onu bir anlatalım.
likit, toz ya da kalem olarak bulunabilen kalıcı ve etkili bir göz makyaj aracıdır.
 
Eyeliner Çeşitleri
Piyasada kalem, toz, likit (dipliner), krem(jel) eyeliner çeşitleri var. 
 
Kalem eyeliner
Piyasada çok fazla kullanılan kalem şeklindeki eyelinerlerdir.
 
Likit eyeliner
Likit eyeliner, içerisinde kendi fırçası bulunan minik bir şişe içerisinde bulunur. İnce uçlu olan likit eyeliner'ı düzgün ve ince çizgiler istiyorsanız tercih edin. Ayrıca alt kirpikler için de likit eyeliner daha uygundur. Derin ve gizemli bakışlar yaratır. Kirpik diplerine istenilen incelikte, kolayca uygulanabilir.
 
Krem (jel) eyeliner
Likit eyeliner kullanmak sor geliyorsa, krem eyeliner'ları öneririz. Krem eyelinerların hem sürümü çok kolay hem de yoğun görünümüyle kalıcılıkları fazla. Akma ve bulaşma yapmıyorlar. Kalın eyeliner çekmek ve kuyruk yapmak için ideal. Özel uçlu eyeliner fırçası ile beraber kullanmanız gerekiyor. Sıvı eyeliner sevmeyenlere, kalemin sertliğinden şikayetçi olanlara göredir.
 
Toz eyeliner
Toz eyeliner'ları kullanmak diğerlerine göre daha pratik olmasa da, renklerin açıklığı ve koyuluğunu kendiniz ayarlayabileceğiniz için ideal olabilirler.Uygulaması da basittir; Far aplikatörünün ya da far fırçasının ucunu hafifçe ıslatın, toza batırın ve çizgiyi bildiğiniz usulde çekin. Unutmayın ki toz eyeliner'lar kalın çizgi için uygundurlar.
 
Eyeliner Nasıl Sürülür?
 
Öncelikle göz kapağınıza biraz pudra sürün ki, eyeliner'ın kalıcılığı artsın. Sonra, aşağıya doğru bakın ve elinizle gerdirdiğiniz üst göz kapağınızdaki kirpiklerin dibine mümkün olduğunca yakın bir çizgi çekin. Bu çizgi ince olsun, ilk etapta ince çizgi çekmek daha kolaydır. 
 
Kalın çizgi isterseniz, aynı çizginin üstünden taşırarak tekrar geçebilirsiniz. Eyeliner'ın kalınlığı size bağlı...
 
Çizgiyi göz kuyruğunda bitirin ya da istediğiniz kadar devam ettirin. Kesin bir çizgi istemiyorsanız, far yardımıyla göz kuyruğundaki çizgiyi dağıtıp dumanlı görünüm elde edebilirsiniz.
 
Alt gözkapağına kesin bir çizgi çizmek istemiyorsanız, buraya eyeliner'la yanyana noktalar yapın veya eğrilemesine kısa kısa çizgiler çizin. Sonra bunları far aplikatörü ile ince ince birleştirin ya da dağıtın. Düz ve ince çizgi istiyorsanız, ince uçlu bir eyeliner ile tek hamle de bunu çizin, kalınlaştırmayın.
 
Eyelinerde Renk Seçimi
 
Siyah renkli eyeliner, siyah saçlı, esmer tenli kadınlar için çok uygundur. Lacivert de aynı şekilde. Ama kontrastlıkların artık makyajda da öne çıktığını düşünürsek beyaz tenli kadınlar da simsiyah eyeliner ile etkileyici bir görüntü ortaya çıkarabilirler.
 
Ayrıca beyaz tenli kadınlar kahverengi, gri ve mor tonlarında eyeliner'ları da tercih edebilirler. Artık her renkte eyeliner bulmak mümkün.
 
Önemli Notlar
Eyeliner’ı göz kapaklarınızın içine uygulamayın. Göz içlerine koyu renk eyeliner çekmek gözleri olduğundan daha küçük gösterir.
 
Eyeliner’ı göz kapağının sadece yarısına ya da bir kısmına sürmeyin. Dipten uca kadar tüm hatta uygulayın. Bu uygulama gözleri daha büyük gösterir.
 
Eyeliner'ı tam kirpik dibinden uygulayın. Böylece kirpikleriniz daha gür ve çekici görünür.
 
Eyeliner'ı diplerde ince, göz kuyruğuna doğru daha kalın uygulayın. Böylece göz şekliniz belirginleşir.
 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın

Yorum yapabilmek için üye olun yada giriş yapın

Bunlara'da Bakmak İsteyebilirsiniz

TÜM LİSTEYİ GÖR

UYARI!!!

mersinguzellikmerkezleri.com sitesinde yayınlanan konular kesinlikle tedavi amaçlı değil, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza danışmadan kesinlikle sitemizde yayınlanan bilgileri sağlık amaçlı kullanmayınız. Oluşabilecek sağlık sorunlarından kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.

İletişime geçmek için lütfen info@mersinguzellikmerkezleri.com mail adresini kullanınız.

GİRİŞ YAPIN

Kampanyalar

Güzellik Sırları

Uzmanlar Cevaplıyor

Soru : Uykusuzluk nelerden kaynaklanır? ...
Cevap : Yeterli süre ve kalitede...
Soru : Cilt tipimi nasıl belirleyebilirim?...
Cevap : Cilt tipimizi bilmek kendimize...

Soru sormak için üye olun yada giriş yapın
Hepsini Göster

Ayın Merkezi

Yukari Cik