Mersin Gurme - LOGO

Ayaklarınıza İyi Bakın

TÜM LİSTEYİ GÖR

Ayaklarımız tüm vücudumuzu taşımalarının yanı sıra bir çok etkene de maruz kalmakta...

Özellikle soğuk havaların gelmesiyle birlikte ayaklarda oluşabilecek problemler de artıyor. Yeni dönemde ayak sağlığınıza önem göstermelisiniz.

Ayağınızda yaşadığınız minicik bir problem hayatınızı cehenneme çevirebilir. Örneğin ayağımızdaki bir nasır, tırnak batığı, topuk çatlakları veya ayak parmak aralarındaki mantar enfeksiyonları sadece ayağınızı değil tüm yaşamınızı kötü etkiler. Ayak sağlığı, sağlıklı ve huzurlu olmak için önemlidir.

Ayak mantar enfeksiyonları ayaklarda küçük sıyrık ve çatlaklar oluşturarak bakterilerin girişi için bir geçit oluşturur ve oluşan bu bakteriyel enfeksiyonlar mantar enfeksiyonu devam eden hastalarda tekrarlayıcı bir hal alıp hastanın mükerrer defalarda antibiyotik almasına neden olacaktır. Mantar enfeksiyonları bulaşma riski taşıdıkları için ortak kullanım alanlarını kullanmak (Havuz, sauna, buhar odaları) oldukça risklidir ve gerekli önlemleri almadan kullanmamanızı öneririrz.. Tabi ki ayakkabı, çorap, havlu gibi kişisel eşyalar bulaşma riski taşıdığı için ortak kullanmamak gerekir.

Nasıl yazın açıkta kalan ayakların özel bakıma ihtiyacı varsa sonbahar-kış mevsimi boyunca kapalı kalan ayakların ekstra bir bakıma ihtiyaç ları vardır. Özellikle kış aylarında ayaklara uygulanıcak ayak bakımı ve  rahatlatıcı bir masaj, ayak sağlığı açısından oldukça gereklidir.  Yapılacak bu  masajla, ayak tabanınızdaki sinir noktaları uyarılarak rahatlayabilir kendinizi daha zinde hissedebilirsiniz.

Yeni sezonun da trendi olan yüksek topuklar çok şık duruyor. Ancak çok büyük bir riski de beraberinde getiriyor. Bu nedenle gerekmedikçe rahat, ortopedik ayakabıları tercih edin. Yüksek topuk kullanmanız şartsa yanınıda rahat bir ayakkabıyı yedekte tutmayı unutmayın. Sivri uçlu ve yüksek topuklu ayakkabılar nasır oluşumuna yol açarak ve gün boyu yorgun ve huzursuzluk yaratarak sağlığımızı olumsuz etkiler.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın

Yorum yapabilmek için üye olun yada giriş yapın

Bunlara'da Bakmak İsteyebilirsiniz

TÜM LİSTEYİ GÖR

UYARI!!!

mersinguzellikmerkezleri.com sitesinde yayınlanan konular kesinlikle tedavi amaçlı değil, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza danışmadan kesinlikle sitemizde yayınlanan bilgileri sağlık amaçlı kullanmayınız. Oluşabilecek sağlık sorunlarından kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.

İletişime geçmek için lütfen info@mersinguzellikmerkezleri.com mail adresini kullanınız.

GİRİŞ YAPIN

Kampanyalar

Güzellik Sırları

Uzmanlar Cevaplıyor

Soru : Uykusuzluk nelerden kaynaklanır? ...
Cevap : Yeterli süre ve kalitede...
Soru : Cilt tipimi nasıl belirleyebilirim?...
Cevap : Cilt tipimizi bilmek kendimize...

Soru sormak için üye olun yada giriş yapın
Hepsini Göster

Ayın Merkezi

Yukari Cik