Mersin Gurme - LOGO

2013 Kış  Makyajında Öne Çıkanlar

TÜM LİSTEYİ GÖR

2012 yılında başlayan 60’lı ve 70’li yılların makyajları 2013 kış döneminde de kendisini gösteriyor. İddiali gözler ve dudakların yanısıra, neredeyse çıplak diye adlandırılan cilt görünümü öne çıkanlar arasında. Tabii ki günlük hayatımıza hepsini uyarlamamız sözkonusu değil ama modayı izliyorum diyorsanız renkli bir eyeliner ya da bordo renk bir ruj almakla başlayabilirsiniz.


Şarap Rengi  Dudaklar

2013 makyaj trendlerinde göze çarpanlardan en önemlisi dolgun dudaklar. Bordo, şarap, bitter çikolata rengi , doğal ve parlak  kırmızı renkler  ile dudaklar oldukça çarpıcı bir şekilde öne çıkarılıyor. Çoğunlukla gece makyajlarında tercih edilen şarap, bordo rengi tonlarındaki rujunuzu göz ve yüz makyajınızı sade bırakarak  gündüz makyajınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz

Dumanlı (Buğulu) Gözler Ama Bu Kez Çok Renkli ve Işıltılı

Çoğunlukla dumanlı göz makyajında kullanılan gri-siyah tonları bu yıl yerini çarpıcı  renklere ve çok renkliliğe bırakıyor. Özellikle elektrik mavisi, mürekkep mavisi, kobalt mavisi, zümrüt yeşili  ve mor renklerinin  öne çıktığı dumanlı gözler, gece makyajında  mücevher  ve metalik renkleri ile   zenginleştiriliyor.  Kedi gözü biçiminin ağırlıklı kullanıldığı göz makyajında kedi gözü efektlerine uygun yanar döner  ve pırıltılı renkler öne çıkıyor. Kirpikler ise olabildiğince uzun.Daha iddialı görünüm için dik ve diken görünümü verilmiş kirpikler ön plana çıkıyor.

Kalın Kaşlar

Bu yıl kaşları kalın olanlar inceltme zahmetine hiç  girmemeli. Çünkü bu sezon doğal ,kalın,bakımlı ve biçimli  kaşlar öne çıkıyor.İsteyenler uygun kaş kalem ve farlarıyla doğal görünüm de verebilirler.

 

Kalın Kanatlı Eyeliner

Sonbahar kış dönemlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan eyeliner  bu dönem yine öne çıkıyor. 60’lı yılların göz makyajları geri geldi de denebilir. Bu kez eyelinerınızı  istediğiniz genişlikte sürebilir özellikle gözün bitiminden dış kenarına dilediğiniz uzunlukta kullanabileceğiniz uygulamalarla geniş kanat görünümü de verebilirsiniz. Geyşa stili ve geometrik uygulamaların da görüldüğü bu yıl, yalnızca siyah renge bağlı kalmayabilir,özellikle tek başına canlı mavi tonlarında uygulanan eyeliner ile sezonun en gözde makyajını uygulayabilirsiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın

Yorum yapabilmek için üye olun yada giriş yapın

Bunlara'da Bakmak İsteyebilirsiniz

TÜM LİSTEYİ GÖR

UYARI!!!

mersinguzellikmerkezleri.com sitesinde yayınlanan konular kesinlikle tedavi amaçlı değil, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza danışmadan kesinlikle sitemizde yayınlanan bilgileri sağlık amaçlı kullanmayınız. Oluşabilecek sağlık sorunlarından kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.

İletişime geçmek için lütfen info@mersinguzellikmerkezleri.com mail adresini kullanınız.

GİRİŞ YAPIN

Kampanyalar

Güzellik Sırları

Uzmanlar Cevaplıyor

Soru : Uykusuzluk nelerden kaynaklanır? ...
Cevap : Yeterli süre ve kalitede...
Soru : Cilt tipimi nasıl belirleyebilirim?...
Cevap : Cilt tipimizi bilmek kendimize...

Soru sormak için üye olun yada giriş yapın
Hepsini Göster

Ayın Merkezi

Yukari Cik